2825 COLBERT CIR

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3711-28-A-41

$39 110
Assessed Value
$65 640
Market Value
Annual Tax
$14 110
Taxable Value
Ownership
OwnerOwens Jessie
Mailing Address2825 Colbert CIR Melbourne FL 32901
Property Details
Year Built1957
Living Area1 398 sq ft
Lot Size5 663 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$16 000
Just (Market) Value$65 640
Assessed Value$39 110
Exemptions-$53 220
Taxable Value$14 110